O mně
Praxe a profesní zkušenosti
V oblasti pomáhajících profesí, zejména v sociálních službách u nás či v zahraničí, pracuji od roku 2005. Mám zkušenosti s přímou prací s klienty, casemanagementem, dobrovolnictvím, metodickou i lektorskou činností, ale i s prací na manažerských pozicích, supervizí a psychoterapií.
Cílovými skupinami klientů, se kterými jsem doposud přímo pracovala, jsou dospělí lidé s mentálním či kombinovaným postižením, duševním onemocněním včetně psychotických onemocnění, drogově závislí i lidé bez domova. Věnovala jsem se individuální i skupinové práci.
V uplynulých letech jsem pracovala v organizacích St. Matthews Community Centre Leeds, Velká Británie, The Kaleidoscope Project Kingston upon Thames, Velká Británie, Sdružení Práh Brno, Liga vozíčkářů Brno, Národní centrum podpory transformace sociálních služeb Praha, Fond dalšího vzdělávání Praha, Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická Praha.
V roli supervizora či externího konzultanta jsem doposud měla možnost spolupracovat s jednotlivci či pracovními týmy těchto institucí a organizací:
- Akademie věd České republiky
- Centrum pro komunitní práci Střední Čechy
- Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích
- Česká ženská lobby
- Domov svaté Rodiny
- Domov pro seniory Chodov
- Dům tří přání, z. ú.
- Fond dalšího vzdělávání, p. o.
- Ministerstvo práce a sociální věcí ČR
- Pestrá, o. p. s.
- proFem - centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s.
- Rybka, poskytovatel sociálních služeb
- Střední zdravotnická škola Ruská
- Senecura, SeniorCentrum Štěrboholy
- Úřad vlády České republiky
- Základní škola Roztoky
Vzdělání a odborné znalosti
Odborné znalosti a vědomosti jsem čerpala jak v rámci vysokoškolského studia, tak absolvováním různých dlouhodobých či krátkodobých kurzů. Nejvíce mě ovlivnily právě tyto:
- Univerzita Karlova, Praha, Fakulta humanitních studií, magisterské studium oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích - zaměření supervize, získaný titul Mgr.
- Univerzita Hradec Králové, Pedagogická fakulta, magisterské studium oboru Sociální pedagogika, získaný titul Mgr.
- Vyšší odborná škola sociální, Brno, Kotlářská, studium oboru sociální práce, získaný titul DiS.
- PCA Institut Praha - Institut pro psychoterapii a poradenství zaměřené na člověka, sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v rozsahu 720 hodin.
- Výcvik v relaxačních technikách, Schultzův autogenní trénink u PhDr. Gabriely Langošové v rozsahu 40 hodin.
- Sebezkušenostní výcvik Výcviková skupina pro manažery v sociálních službách v Eko Art Therapy Institutu v rozsahu 112 hodin.
- Kurz Řízení transformace pobytových sociálních služeb v CPT v rozsahu 80 hodin.
- Vzdělávací program Muzikoterapie, arteterapie a biblioterapie v práci s klientem u PhDr. Mariny Stejskalové, CSc. v rozsahu 52 hodin.
- Kurz Psychosociální rehabilitace Holandské školy STORM v rozsahu 24 hodin.
- Mezinárodní kurz Streetwise Course - kurz o drogové problematice včetně krizové intervence, prevence předávkování v rozsahu 40 hodin.
- Mezinárodní kurz Vybrané kapitoly z metod sociální práce ochrana práv dětí, antidiskriminační práce, stereotypy a předsudky v sociální práci, hranice v praxi sociální práce v The Kaleidoscope Project v rozsahu 15 hodin.
- Mezinárodní kurz Od srdce k tělu u Catherine Agthe Diserens, SEHP, Švýcarsko v rozsahu 24 hodin.
- Kurzy Sexualita a vztahy lidí s postižením I. a II. u Petra Eisnera, DiS. v rozsahu 16 hodin.
- Základní kurz krizové intervence v kontextu sociálních služeb v Remediu v rozsahu 56 hodin.
Cesty do zahraničí za dobrou praxí
Měla jsem možnost navštívit sociální služby v těchto státech:
- Izrael - Tel Aviv - 18.-23.11.2018
- Německo - Neuendettelsau (Bavorsko) - 20.-21.9.2018
- Holandsko - Haag, Amsterdam - 10.–15.4.2018
- Rakousko - Weis - 13.-15.9.2016
Publikace a odborné články
- 2019 - článek "Jaké terapie jsou uplatňovány v pobytových sociálních službách" v Listech sociální práce.
- 2017 - aktivní účast na konferenci Hradecké dny sociální práce s příspěvek Spirituální potřeby člověka s mentálním postižením a jeho doprovázení, příspěvek ve sborníku konference.
- 2016 - aktivní účast na konferenci Hradecké dny sociální práce s příspěvek Překonávání překážek v procesu deinstitucionalizace DOZP Sulická, příspěvek ve sborníku konference.
- 2015 - spoluautorka 2 brožur na téma zaměstnávání osob se zdravotním postižením s názvy Mít handicap neznamená nemít práci a Jak na zaměstnávání lidi s handicapem.
- 2013 - spoluautorka materiálu Vzděláváním k deinstitucionalizaci - Doporučení pracovní skupiny.
- 2010 - aktivní účast na konferenci Práva osob s duševní poruchou v oblasti sociálních služeb a zaměstnání v Brně s příspěvek s názvem Aktivity zaměřené na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.
- 2008 - rozhovor pro časopis Sociální práce 1/2008, Sociální práce s lidmi s duševní nemocí, V Brně chybějí služby ve všech oblastech pro duševně nemocné, Práh má malou kapacitu.
- Diplomová práce s názvem Jak se objevuje téma profesní etiky v procesu supervize v sociálních službách?, Univerzita Karlova.
- Diplomová práce s názvem Zkušenosti se supervizí v procesu transformace sociálních služeb, Univerzita Hradec Králové.
- Bakalářská práce s názvem Úloha supervize při výchově a vzdělávání sociálních pracovníků, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta humanitních studií, Institut mezioborových studií Brno.